blog-post_700

Co powoduje, że szybciej zasypiasz? Czy jest to ustawiona temperatura? Czy podoba ci się światło? Czy medytujesz przed snem? Istnieje wiele czynników, które wpływają na odpoczynek i sen, a ta lekcja dotyczy wielu z nich.

Czynniki wpływające na sen

Niedawno przeprowadziłem się do nowego miasta. Tutaj mieszkam bardzo blisko autostrady. Chociaż poziom hałasu jest minimalny, pochodzę z dużo spokojniejszej części kraju, gdzie nie ma hałasu, więc dla mnie ten minimalny wzrost hałasu jest na tyle znaczący, że nie mogę zasnąć. Tak bardzo, że musiałem używać zatyczek do uszu, aby pomóc mi spaść i zasnąć. Może któregoś dnia przywyknę do hałasu, ale na razie to właśnie muszę zrobić.

Zanieczyszczenie hałasem jest tylko jednym z czynników wpływających na odpoczynek i sen. Pobyt pacjenta w szpitalu, a także z powodu tej lekcji, odpoczynku i snu, zależy również od wielu czynników. Ta lekcja wskaże je Tobie.

Życie i stres

Spojrzmy prawdzie w oczy. Nasz styl życia wpływa na ilość i jakość snu, który otrzymujemy przez cały czas. Ci z nas, którzy palą, spożywają alkohol lub mają duże napady na napoje zawierające kofeinę, poniosą konsekwencje niedostatku snu lub złej jakości snu.

Jeśli ćwiczysz rano lub w dzień, gratulacje! Nie tylko zachowujesz zdrowie, ale w rzeczywistości będziesz cieszyć się lepszym snem, wszystkie inne są sobie równe, niż ludzie, którzy nie ćwiczą. Jeśli jednak ćwiczysz w ciągu jednej lub dwóch godzin przed snem, pamiętaj, że to utrudni ci sen.

Musimy również wziąć pod uwagę, gdzie ktoś pracuje. Osoby pracujące w nocy mają problemy z zasypianiem w ciągu dnia, a nawet osoby pracujące w ciągu dnia mogą mieć sen o niskiej jakości w nocy, w wyniku naprężeń występujących w ich środowisku pracy. Stres może również wystąpić z powodu problemów z rodziną lub przyjaciółmi, takich jak kłótnie lub kłopoty finansowe, które mogą zrujnować sen osoby.

Środowisko i zdrowie

Podczas gdy wszyscy możemy wybrać wcześniejszą aktywność i zrezygnować z 10-letnich porannych latte, niektóre czynniki mogą być poza naszą kontrolą. Obejmują one niektóre czynniki środowiskowe i problemy zdrowotne.

Jeśli jest dużo hałasu, to oczywiście tak jak ja, osoba będzie miała problemy ze snem. Jeśli mieszkasz w domu, w którym nie ma klimatyzacji i jest upalna letnia noc, będzie to trudne środowisko do spania.

Ludzie cierpiący na trudny do opanowania, a więc odporny na leczenie, nieopanowany ból, z pewnością będą mieli problemy ze snem lub jakością snu. Swędzenie, trudności w oddychaniu, gorączka, potrzeba częstego oddawania moczu i wiele innych problemów zdrowotnych może również sprawić, że osoba będzie się budzić.