40_28

Znaczenie aktywności fizycznej nie jest łatwe do podsumowania, ponieważ codziennie odkrywane są nowe korzyści dla twojego zdrowia. Dzisiejsze społeczeństwo upada niebezpiecznie w bardziej siedzący tryb życia. W związku z tym musimy podnieść codzienne poziomy aktywności.

Korzyści z aktywności fizycznej

Utrzymywanie aktywności oznacza utrzymywanie ciała w dobrym stanie na wysokim poziomie ruchu. Regularne ćwiczenia poprawią funkcjonowanie płuc i serca, aby bardziej efektywnie spalać nadmiar kalorii, a tym samym skuteczniej kontrolować wagę. Dodatkowo, ćwiczenia poprawią również twoją siłę mięśni, zwiększą twoją elastyczność stawów i poprawią twoją odporność.

Ponadto aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko chorób serca, głównych przyczyn zgonów w większości krajów rozwiniętych. Co więcej, ćwiczenia pomagają zmniejszyć ryzyko wypadków mózgowo-naczyniowych, raka okrężnicy, cukrzycy i wysokiego ciśnienia krwi. Regularne ćwiczenia przynoszą korzyści każdemu, kto nie chce odwiedzić lekarza, zmniejszając liczbę wizyt i pomagając w zapobieganiu hospitalizacji i stosowaniu leków.

Zapewnienie jakości życia w starszym wieku

Wiek dorosły jest jednym z kluczowych etapów utrzymywania schematu ćwiczeń, utrzymywania wagi i zapobiegania wielu chronicznym problemom zdrowotnym. Osteoporozie, nadciśnieniu, chorobom wieńcowym i cukrzycy można uniknąć dzięki zdrowemu trybowi życia. Zrozumienie znaczenia aktywności fizycznej jest sposobem na zbudowanie dobrej podstawy dla zdrowia, aby sprostać starości. Podobnie, ważne jest, abyś pozostał aktywny przez całe życie, bez względu na to, w którym stadium się znajdujesz.

Wybierz to, co lubisz najbardziej

Ćwiczenia nie muszą być nudne, ani też nie powinny być codziennymi torturami. Powinno to być coś, co lubisz, a to pomaga ci poprawić swój codzienny nastrój. Udowodniono, że ćwiczenia są skuteczne w łagodzeniu objawów stresu, depresji i lęku.

Wszelkiego rodzaju działalność będzie w pewnym stopniu korzystna. Od chodzenia, pływania lub jazdy na rowerze, do bardziej “pogodnych” sportów, takich jak joga, ćwiczenia fizyczne mogą przynieść wiele korzyści dla twojego ciała.

Powinieneś zacząć rozgrzewkę od 5 do 10 minut, aby zwiększyć przepływ krwi i przygotować organizm do aktywności. Kontynuuj rozgrzewkę kilkuminutowym rozciąganiem, aby zwiększyć swoją elastyczność i zmniejszyć ryzyko urazów. Po ćwiczeniu powinieneś zrobić od 5 do 10 minut rozciągania.

Długie dni robocze i codzienny stres sprawiają, że znaczna część populacji nie wykonuje zalecanej aktywności fizycznej. Im starsza jest populacja, tym większy odsetek nieaktywnych osób.

Ważne jest, aby zrozumieć znaczenie aktywności fizycznej i robić to kilka razy w tygodniu, wykonując różne ćwiczenia, aby czerpać z niej jak najwięcej korzyści. Wiele osób wykonuje intensywne ćwiczenia raz w tygodniu, ale nie jest to zalecane ze względu na to, że zwiększa ryzyko zranienia. Idealną metodą jest ćwiczenie przez kilka dni z różnymi rodzajami ćwiczeń. Spróbuj znaleźć jakieś zajęcia, które lubisz, lub nawet partnera, z którym możesz je wykonać.