10_6

Zdrowie i fitness są ważne w każdym wieku. Pomimo rosnącej liczby urodzinowych świec każdego mijającego roku, ćwiczenia dla seniorów nadal oferują ogromne korzyści zdrowotne, co może zmniejszyć związane z wiekiem dolegliwości fizyczne i psychiczne. W rzeczywistości, rozwinięta i wzbogacona sprawność fizyczna może podnieść jakość życia, a jednocześnie zwiększyć liczbę lat życia!

PRZYDATNOŚĆ DLA SENIORÓW: DLACZEGO JEST TO WAŻNE?

Poprawione zdrowie serca

Choroba serca jest największym zabójcą w Ameryce, ale na szczęście można jej zapobiec poprzez zmiany stylu życia, w tym regularne ćwiczenia aerobowe. Podnoszenie rytmu serca może poprawić przepływ krwi do serca i płuc i zachęcić do zdrowego poziomu ciśnienia krwi. Kontrolowane ciśnienie krwi zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru i demencji.

Wytrzymała wytrzymałość kości

Senności seniorów na niedobory wapnia i witaminy D powodują zwiększone ryzyko utraty kości i osteoporozy. Wykazano, że działania obciążające chronią przed utratą kości, a następnie utrzymują kości mocne i zmniejszają prawdopodobieństwo upadków.

Utrzymana masa mięśniowa

Wraz ze zmianami w ciele prawdopodobnie pojawią się zmiany anatomiczne. Seniorzy zazwyczaj tracą cenną masę mięśniową, a tłuszcz ma na niej miejsce. Swap nie tylko powoduje wolniejszy metabolizm, ale zmniejsza siłę starszego i zwiększa ryzyko upadków i urazów.

Zwiększona równowaga i koordynacja

Ćwiczenie może poprawić i utrzymać równowagę, zmniejszając ryzyko potknięcia się i upadku, ostatecznie zmniejszając prawdopodobieństwo drobnych lub poważnych obrażeń.

Nurtured Brain Function

Poza zdrowiem fizycznym regularne ćwiczenia mogą przynieść ogromne korzyści dla mózgu. Zaawansowany wiek zwiększa ryzyko upośledzenia funkcji poznawczych i pamięci, podczas gdy regularne ćwiczenia mogą zwiększyć koncentrację, chronić przed utratą pamięci oraz zapobiegać lub spowalniać rozwój choroby Alzheimera lub demencji.

Regulowane nawyki łazienkowe

Seniorzy są narażeni na zaparcia, zwłaszcza jeśli nieruchome, zmniejszają spożycie płynów lub spożywają dietę o niskiej zawartości błonnika. Jednak regularne ćwiczenia mogą pomóc w stymulowaniu naturalnego ruchu przewodu pokarmowego (GI) i poprawiają ukształtowanie jelit.

ĆWICZENIA DLA SENIORÓW

Przede wszystkim skonsultuj się z dostawcą podstawowej opieki zdrowotnej, zanim przejdziesz do jakiegokolwiek schematu ćwiczeń. Po uzyskaniu zgody ważne jest, aby pamiętać, aby rozpocząć małe i powolne, aby zapobiec obrażeniom. Poniższe ćwiczenia mogą przyczynić się do poprawy zdrowia układu krążenia, siły mięśni i kości oraz poprawy równowagi:

Pieszy

Wykazano, że konsekwentna praktyka chodzenia przynosi renomowane korzyści dla zdrowia, w tym zdrowia serca, napięcia mięśniowego i równowagi. Ponadto wchodzenie na zewnątrz może poprawić nastrój i zwiększyć ekspozycję na witaminę D!

Pływanie

Ćwiczenia pływackie i w basenie są doskonałym ćwiczeniem dla seniorów, ponieważ kojąca woda jest łatwa w stawach. Grupowe zajęcia aerobiku to również zabawne sposoby na aktywne działanie podczas tworzenia więzi społecznych!

Trening wytrzymałościowy

Odporność i trening siłowy to jedno z najlepszych ćwiczeń dla osób starszych w utrzymaniu masy mięśniowej. Oszczędzaj mięśnie i siłę dzięki tym 10 ćwiczeniom!

Rozciąganie

We wszystkich pokoleniach rozciąganie może być jednym z najbardziej opuszczonych i niedocenianych składników aktywności fizycznej. Ważne jest, aby rozciągać się bezpośrednio po treningu, gdy mięśnie są jeszcze “ciepłe” i luźne, aby ostatecznie zapobiec bólom i sztywnym mięśniom przez kilka dni.

Ćwiczenia równoważące

Włączenie ćwiczeń równowagi może pomóc poprawić stabilność. Ćwiczenia pokazane w celu poprawy równowagi obejmują marsz w miejscu, step-upy, a nawet tai chi!

Domowe obowiązki domowe i hobby

Podczas gdy niektórzy mogą nie lubić ćwiczeń, wykonywanie prac domowych i hobby to aktywność fizyczna. Czyszczenie kuchni, składanie prania i ogrodnictwo mogą podnieść częstość akcji serca i przyczynić się do wielu korzyści zdrowotnych.