en

W naszej zjeść i uciec, masywna część mapie kultury, utrzymanie zdrowej wagi może być trudne—i schudnąć, nawet trudniejsze. Jeśli próbowałeś i nie udało się schudnąć przed, to możesz wierzyć, że diety nie działają dla ciebie. Masz chyba rację: niektóre diety nie działają w ogóle, i żaden z nich nie działa dla wszystkich—nasze ciała często reagują w różny sposób na różne produkty. Ale dopóki nie będzie łatwe do naprawy losing wagi zostaną wiele kroków, które można podjąć, aby rozpocząć zdrowy związek z jedzeniem, cynglami pobocza emocjonalnymi przejadać się i dokonywać długotrwałych sukcesu straty.

Będzie najlepszą dietą dla zdrowego odchudzania?

Weź dowolną książkę diety, i będzie wymagać, aby zachować wszystkie odpowiedzi na skutecznie stracić cały ciężar, który chcesz-i trzymać go. Niektórzy twierdzą, że kluczem jest to, aby jeść mniej i więcej ćwiczyć, inni, że niski poziom tłuszczu jest jedynym sposobem, aby przejść, podczas gdy inni przepisują wycinanie węglowodanów. Tak więc, w co należy wierzyć?

Co prawda tam nie ma “jeden rozmiar dla wszystkich” rozwiązanie stałego zdrowej wagi. Co działa dla jednej osoby nie może pracować dla ciebie, ponieważ nasze ciała reagują inaczej na różne sposoby żywieniowe, w zależności od genetyki i innych czynników zdrowia. Aby znaleźć metoda utraty wagi, który jest odpowiedni dla ciebie, najprawdopodobniej, czasu i wymaga cierpliwości, zaangażowania i niektóre eksperymenty z różnymi produktami i diet.

Podczas gdy niektórzy ludzie odpowiadają najlepiej do liczenia kalorii lub podobne ograniczający metody, inne odpowiadają lepiej mieć więcej swobody w planowaniu ich strata programy. Będąc wolnym, aby po prostu unikać potraw smażonych lub zmniejszyć ilość rafinowanych węglowodanów, można ustawić je na sukces. Tak, nie dostaniesz zbyt zniechęcać jeśli dieta pracował ktoś jeszcze nie działa dla ciebie. I nie bij się, jeśli dieta jest zbyt restrykcyjne dla ciebie. Ostatecznie, dieta nadaje się tylko dla ciebie, jeśli możesz trzymać się jej przez długi czas.

Popularne strategii odchudzania

Zmniejszenie kalorii
Niektórzy eksperci uważają, że skuteczne zarządzanie wagą sprowadza się do prostego równania: jeśli jesz mniej kalorii, niż spala, tracisz na wadze. Brzmi prosto, prawda? Dlaczego schudnąć tak ciężko?

Utrata masy ciała nie jest liniowa, zdarzenie z upływem czasu. Na przykład, gdy redukcją kalorii, można schudnąć w ciągu pierwszych kilku tygodni, a następnie, że coś się zmieni. Jesz taką samą ilość kalorii, ale tracisz mniej wagi lub w ogóle nie ważysz. Bo gdy tracisz na wadze, tracisz wodę i tkankę mięśniową, a także Tłuszcz, twój metabolizm zwalnia, a Twoje ciało zmienia się w inny sposób. W ten sposób, aby kontynuować, aby zmniejszyć ciężar co tydzień, trzeba nadal ograniczać kalorie.
Kaloria – to nie zawsze jest kaloria. Spożywanie 100 kalorii wysoki syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, na przykład, może mieć inny wpływ na organizm, niż spożywanie 100 kalorii brokuły. Trick do trwałej utraty wagi jest to, aby pozbyć się produktów, które są pakowane z kaloriami, ale nie sprawiają, że czujesz się pełnym (jak cukierek) i zastąpić je produktami, które wypełniają bez pobierania kalorii (np. warzywa).
Wielu z nas nie zawsze jedzą tylko po to, aby zaspokoić głód. Zwracamy się także do jedzenia dla komfortu i ukojenia—który może szybko zerwać każdy plan odchudzania.
Wyciąć węglowodanów
Inny sposób przeglądania utraty wagi identyfikuje problem nie jak spożywanie zbyt dużej ilości kalorii, a jak nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie po spożyciu węglowodanów—w szczególności rola hormonu insuliny. Kiedy jesz, jedzenie, węglowodany z posiłków wchodzić do krwioobiegu jak glukoza. Aby utrzymać twój poziom cukru we krwi w ryzach, twoje ciało zawsze świeci z tej glukozy zanim ono świeci z sadło od jedzenia.

Jeśli jeść pokarmy bogate w węglowodany (dużo makaronu, ryżu, chleba lub ziemniaków, frytek, na przykład), organizm produkuje insulinę, aby pomóc z napływem całej tej glukozy w krew. Oprócz regulacji poziomu cukru we krwi, insulina sprawia, że dwie rzeczy: to nie pozwala tłuszczu komórki uwalniać tłuszcz do ciała, aby spalić go jako paliwa (bo jego priorytet-spalać glukozę), i stwarza więcej komórek tłuszczowych do przechowywania wszystkiego, co twoje ciało nie może spalić. Rezultat jest że kupujesz waga i Twoje ciało jest teraz wymaga więcej paliwa świeci, więc jesz więcej. W związku z tym, że insulina tylko świeci węglowodany, pragniesz carbs i dlatego wyciągasz błędne cykl niszcząc carbs i zyskiwać ciężar. Aby schudnąć, rozumowanie idzie, trzeba przełamać ten cykl zmniejszać carbs.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here